Dayanışma Platformuna Desteğimiz

Hani HAYAT EVE SIĞAR Sloganı var ya o herkes için geçerli değil.
Evimizde elektrik kesilmesin diye birileri 2500 metre rakımda yüksek gerilim hattının onarımını yapıyor, birileri çamur içerisinde patlayan içme suyu şebekesini tamir etmek ile meşgul. Masamızın üzerinde dumanı tüten çayın masaya gelmesi için kaç kişi çalışıyor farkındamıyız. Çayı toplayan, taşıyan, işleyen, yükleyen, taşıyan, rafa dizen onlarca kişinin el emeği göz nuru var ve onların hayatı eve sığmıyor. Neden mi benim, senin hayatının eve sığması için.
Bizler uyurken birileri çalışıyor, hiç de az değil sayıları. Onlar, yüzler değil MİLYONLAR,
O milyonların bir kısmı bizim yaşadığımız ilde, yanıbaşımızda, onlar emekleri ile varlar.
Fırınlar işliyor, marketler çalışıyor, iki tuşa basıp satın aldığın kitabı evine kapına kadar getirmek için emek verenler var.
Bu organizmanın emekçilerinin bir kısmı ise istediği halde çalışamıyor, gelirinden mahrum kaldı, öyle ki bir süre sonra temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak. Binler, onbinler, yüzbinler.
Çorbada tuzumuz olsun kendi çevremizde yerini bulacağına inandığımız güvendiğimiz organizasyonlara destek verelim. Karınca kararınca, ne kadar katkı verebiliyorsak o kadar. Aç kalmasınlar, açıkta kalmasınlar, bu organizmanın herkese ihtiyacı var. Paylaşmaya ihtiyacı var.
Ankara’da yaşayanlar Ankara Büyükşehir Belediyesi bir gayret içerisinde el verelim destek olalım iyi insanların yaptığı çorbada tuzumuz olsun.
Bizler Bahçelievler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak Ankara Büyükşehir Belediyesinin açtığı bağış kampanyasına 1500 Tl.(10 Koli için) bağışta bulunduk. Durumu uygun olan üyelerimizi ve dostlarımızı bu zor dönemde bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.

BAHÇELİEVLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

KAMPANYA HESAP BİLGİLERİ
ALICI : ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
BANKA : TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI A.Ş.
IBAN :TR11 0001 5001 5800 7309 4012 79

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s