Bahçelievler Canlı Tarih Projemiz…

Sevgili Emek ve Bahçelievler sevenleri; bildiğiniz gibi Bahçelievler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Çankaya Belediyesinin ortak bir çalışması ile Bahçelievler’in Tarihi konulu bir kitabı yazdık. Kitabımızın bir bölümünüde Bahçelievler semtinde yaşamış tanınmış ve ünlü kişilere ayırdık. Bu projemizin önümüzdeki günlerde şu şekilde devam etmesi için bir karar aldık.
1. Öncelikle bu tanınmış ve ünlü kişilerin Bahçelievler de yaşadıkları apartman ya da evin günümüzdeki adresini temin etmemiz ve teyit etmemiz gerekiyor. Bu teminden sonra Belediyemizle ortak tasarlayacağımız levhayı o apartman ya da evin girişine aşacağız. Örnek metin : Emel Sayın 1986-1989 yıllarında burada yaşamıştır.
2. Bahçelievler semtinde 50 yıldan fazla yaşamış ya da tanınmış ve ünlü kişilerle hazırladığımız 10 sorudan oluşan bir röportajı kamera ile yapacağız. Bunun sonunda Bahçelievler Canlı Tarih Belgeseline ulaşmak istiyoruz.
3. Bu tanınmış ünlü kişilerin evleri ile Bahçelievler’in önemli-tarihi yerlerini kapsayan bir Bahçelievler Keşif Haritası hazırlayacağız.
Bize bu projemizde destek olmak isteyen, röportaj vermek isteyenlerin proje koordinatörü olarak benimle ya da derneğimiz e temasa geçmesini istiyoruz.

Şevket Özgün
Bahçelievler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu
seoz9034@gmail.com
0532 585 15 30

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s